Wybrzeże Pacyfiku - przewodnik, informacje i porady dla turystów, opisy regionów i miast, historia i geografia, zwiedzanie, atrakcje i zabytki.
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
callcenter
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Honduras.net.pl  >  Mapa i przewodnik: Wybrzeże Pacyfiku, Honduras

Na wakacje: Wybrzeże Pacyfiku, Honduras


Przewodnik turystyczny: Honduras > Honduras Zachodni > Wybrzeże Pacyfiku
Zdjęcia Honduras
Wybrzeże Pacyfiku jest jedną z części Hondurasu Zachodniego. W skład tej części Hondurasu wchodzą takie miasta jak: San Lorenzo, Amapala, czy Wyspa El Tigre. W regionie znajduje się także Rezerwat Lagunas de Invierno oraz Rezerwat Bahia de Chismuyo.

Klimat i pogoda w Hondurasie

pogoda: Tegucigalpa

21°C
Bezchmurna noc
opady:brak
zachmurzenie:brak
ciśnienie:1015 hPa
wiatr:7° 6 km/h
 • Wycieczki: Wybrzeże Pacyfiku, Honduras


 • Przewodnik turystyczny: Honduras > Honduras Zachodni > Wybrzeże Pacyfiku
 • Atrakcje


  • El Tigre – niewielka wyspa pochodzenia wulkanicznego w Zatoce Fonseca. El Tigre to wygasły wulkan, wyspa jest pełna uroku, panuje tu przyjemna, niespieszna atmosfera.
  • Rezerwat Bahía de Chismuyo – na wybrzeżu został utworzony, by chronić dziką przyrodę. Ten niezwykle malowniczy teren jest ważnym źródłem wody dla kraju. Tutaj oprócz wspaniałej flory i fauny można obserwować pozyskiwanie soli.
  • Rezerwat Lagunas de Invierno – w Zatoce Fonseca jest domem dla wielu ptaków wędrownych. Warto tu przyjechać między październikiem a styczniem. To także świetne miejsce dla wędkarzy.
  • Isla de los Pájaros – w pobliżu San Lorenzo. Słynna Wyspa Ptaków jest domem dla tysięcy przedstawicieli tego gatunku. To doskonałe miejsce do obserwacji i fotografii.
  • Casto Antiguo – w Cholutece to kolonialna, urocza starówka z kościołami, dawnymi budowlami i klimatycznymi kawiarenkami.
 • Ośrodki


  • Choluteca – przepiękne kolonialne miasto z bogatą historią. Choluteca jest dziś jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Hondurasie. Oprócz walorów kulturalnych miasto słynie także z cudów przyrodniczych – żółwi morskich. Tu można wziąć udział w wolontariacie i pomóc tym niezwykłym, zagrożonym wyginięciem zwierzętom.
  • San Lorenzo – najważniejszy port południowego wybrzeża, stosunkowo młode, prężnie rozwijające się miasto. Ważny ośrodek ekonomiczny i handlowy w tej części kraju.
  • Amapala – kolonialne miasteczko na wyspie El Tigre dziś jest popularnym kurortem turystycznym.
 • Geografia i przyroda


 • Wybrzeże Pacyfiku położone jest w południowej części kraju, oblewają je wody Zatoki Fonseca. Region ten zdominowany jest przez tereny podmokle, bagna i lasy tropikalne, które kontrastują z górami Nikaragui. Na wybrzeżu panuje klimat ciepły, natomiast ten z okolic San Marcos de Colón posiada niższe temperatury. Plaże są tu pokryte czarnym pyłem wulkanicznym, wody nie należą do turkusowych i krystalicznych, jak w przypadku Morza Karaibskiego, jednak występują tu bajecznie czerwone zachody słońca. Te część kraju to prawdziwe bogactwo ptaków. Oprócz gatunków zamieszkujących te tereny, między październikiem a styczniem Wybrzeże Pacyfiku gości wiele gatunków ptaków wędrownych. Ludzie żyją tu głównie z rolnictwa i rybołówstwa.
 • Historia


 • Zanim przybyli konkwistadorzy ziemie te zamieszkiwało wiele kultur. Warto wspomnieć o Chorotegas. Gdy przybyli Hiszpanie, założyli swe miasta i zaczęli eksploatować bogactwa naturalne kraju. Choluteca w epoce kolonialnej była ważnym ośrodkiem górniczym. Wydobywano tu złoto. Z historią Choluteci związane są także dwie, bardzo ważne osobistości: José Cecilio del Valle – polityk, filozof, autor Akt o Niepodległość Ameryki Centralnej i Dionisio de Herrera, pierwszy prezydent Hondurasu.
 • Sport i rekreacja


  • To świetne miejsce na wyprawy po lasach, obserwację dzikiej przyrody i fotografię.
  • Ocean Spokojny przyciąga miłośników sportów wodnych, zwłaszcza windsurfingu.
  • Miłośnicy koni będą mogli wybrać się przejażdżkę po okolicy.
  • Polecane są loty paralotnią, wyprawy 4x4.
  • Zadowoleni będą także wędkarze.
  • Warto spróbować raftingu czy canyoningu.
  • San Marcos de Colón to idealne miejsce dla miłośników agroturystyki.
  • Najlepsze i najpiękniejsze plaże znajdują się w Cedeño.
 • Informacje praktyczne


  • Waluty – lempira. 1 lempira = 100 centavos.
  • Język – hiszpański.
  • Wiza –pobyt bezwizowy obowiązuje Polaków przy pobycie turystycznym, krótszym niż 90 dni oraz przy przejeździe tranzytowym. Paszport powinien być ważny jeszcze przez co najmniej trzy miesiące od planowanej daty powrotu. Przy wjeździe trzeba okazać bilet powrotny lub bilet, który potwierdzi dalszą podróż.
  • Turysta musi wykazać się środkami finansowymi na każdy dzień pobytu – minimalna kwota to 25 USD.
  • Przy wjeździe pobierana jest oplata lotniskowa – 30 USD.
  • Nie ma obowiązkowych ubezpieczeń.
  • Polskie prawo jazdy nie jest respektowane – na granicy należy poprosić o stosowny dokument – zaświadczenie uprawniające do prowadzenia samochodu. Uwaga! Takie zaświadczenie wydawane jest na podstawie międzynarodowego prawa jazdy. Samochód można wynająć jedynie posiadając kartę kredytową.
  • Elektryczność 110 V.
  • Różnica czasu to minus 6 godzin.


Tegucigalpa - prognoza pogody, Honduras

-21600000
Aktualne warunki

Wtorek
7 kwietnia
Bezchmurna noc
21°C
Bezchmurna noc
opady:brak
zachmurzenie:brak
wilgotność:53%
widoczność:10 km
ciśnienie:1015 hPa
wiatr:7° 6 km/h
Wtorek
7 kwietnia
Częściowe zachmurzenie
min: 18°C    max: 32°C
Częściowe zachmurzenie
opady:brak
wiatr:42°  10 km/h
wsch. słońca:05:40
zach. słońca:18:02
Środa
8 kwietnia
Częściowe zachmurzenie
min: 17°C    max: 33°C
Częściowe zachmurzenie
opady:brak
wiatr:39°  10 km/h
wsch. słońca:05:39
zach. słońca:18:02
Czwartek
9 kwietnia
Częściowe zachmurzenie
min: 19°C    max: 33°C
Częściowe zachmurzenie
opady:brak
wiatr:66°  8 km/h
wsch. słońca:05:39
zach. słońca:18:02
Piątek
10 kwietnia
Możliwe przejściowe opady deszczu
min: 19°C    max: 34°C
Możliwe przejściowe opady deszczu
opady:0.2 mm
wiatr:189°  5 km/h
wsch. słońca:05:38
zach. słońca:18:02
Sobota
11 kwietnia
Przejściowe intensywne opady deszczu
min: 20°C    max: 34°C
Przejściowe intensywne opady deszczu
opady:1.1 mm
wiatr:183°  4 km/h
wsch. słońca:05:38
zach. słońca:18:02

Tegucigalpa - klimat w Hondurasie

Honduras - kiedy na wakacje?
 • Wysoki sezon w Hondurasie trwa od grudnia do kwietnia oraz od lipca do sierpnia. Niski sezon przypada na okresy maj-czerwiec i październik-listopad.
 • Okresy od lutego do kwietnia i od czerwca do września to najlepszy czas na wyprawy na nurkowanie, snorkeling i plażowanie.
 • Przez cały rok jest słonecznie. Temperatura wody w Morzu Karaibskim przez cały rok utrzymuje się powyżej 25 °C.
Terytorium Hondurasu znajduje się pod wpływem dwóch stref klimatycznych – równikowej gorącej i wilgotnej na północy, podrównikowej wilgotnej na południu. Klimat w kraju jest mocno zróżnicowany, a ma na to wpływ także ukształtowanie powierzchni. Centrum kraju cechują wysokie temperatury i znaczne opady, średnie góry mają nieco łagodniejszy klimat i niższe temperatury, a w wysokich górach jest chłodno z dużą ilością opadów. Przez cały rok na obszarze Hondurasu utrzymują się stosunkowo wysokie temperatury. Na północy kraju średnia temperatura powietrza to 26-28 °C, natomiast w dolinach śródgórskich od 19 °C do 23 °C. Nasłonecznienie w Hondurasie utrzymuje się na podobnym poziomie przez cały rok. Ilość słonecznych godzin w ciągu dnia przez cały czas to ok. 6-7 h. Północ i wschód kraju to rejony o największej ilości opadów. Ich roczna suma waha się tu od 1 800 do 2 500 mm. Na wybrzeżu Morza Karaibskiego opady są większe i wynoszą 2 000-5 000 mm. Najmniej pada w centralnej części kraju – do 1 000 mm rocznie. Najmniejsza liczba dni deszczowych w skali miesiąca przypada na okres od stycznia do maja. Pora sucha trwa od listopada do kwietnia (na ten czas przypada także sezon turystyczny w Hondurasie). Od maja do listopada można mówić o porze deszczowej, kiedy co najmniej 10 dni w miesiącu jest deszczowych. Przez cały rok istnieje zagrożenie malarią (zwłaszcza na obszarach poniżej 1 000 m n.p.m. oraz oddalonych od aglomeracji miejskich). Przy dłuższych pobytach warto zaszczepić się na wściekliznę. Podobnie jak w krajach sąsiednich, także w Hondurasie, komary potrafią być bardzo uciążliwe (ich aktywność wzrasta po zmroku).
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
15,15,16,18,18,18,18,18,18,17,16,16,25,26,28,29,29,27,27,27,27,26,25,24,20.0,20.5,22.0,23.5,23.5,22.5,22.5,22.5,22.5,21.5,20.5,20.0
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
7,5,7,31,142,149,76,83,169,125,35,12,70,65,59,58,67,73,73,73,79,82,79,76
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
53217111112141584

Honduras wycieczki: oferty wczasów Honduras Zachodni

Zdjęcia - Honduras

Honduras zdjęcie 1Honduras zdjęcie 2Honduras zdjęcie 3
Honduras zdjęcie 4Honduras zdjęcie 5Honduras zdjęcie 6
Honduras zdjęcie 7Honduras zdjęcie 8Honduras zdjęcie 9
Honduras zdjęcie 10
Honduras - więcej zdjęć

Hotele Wybrzeże Pacyfiku

Brak ofert

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki

Egzotyczne podróże w promocyjnych cenach
Egzotyczne podróże w promocyjnych cenach
Coraz bardziej popularnym kierunkiem na wakacje są bardzo egzotyczne kraje, przyciągające wspaniałymi krajobrazami, charakterystyczną roślinnością oraz orientalną kulturą. Turyści najczęściej decydują się na spędzenie wakacji w niepowtarzalnej Tajlandii, która słynie z orientalnych zabytków i wspaniałych świątyń czy w znanej z niezwykłej przyrody Kenii. Znajdziemy tam wiele wspaniałych rezerwatów i parków narodowych. Godne polecenia są także Emiraty Arabskie, Malediwy czy Karaiby. Zaplanuj wymarzoną, egzotyczną podróż z serwisem turystycznym TravelOne.pl
 
Cesarskie Miasta czy Magiczne Południe - wybierz wycieczkę objazdową po Maroko >>
Zachwycające plaże i klify Algarve - rezerwuj na Portugalia.com.pl >>
Odkryj skarby kultury chińskiej - sprawdź wycieczki objazdowe do Chin >>
logo_TravelOnelogo_VillaOnelogo_SkiOnelogo_SkyOnelogo_HotelOnelogo_CarsOne